Loading...
Startsida

Rekryteringskampanj – hjälp Terebi att växa

Med start den första mars kommer vi dra igång en kampanj för att uppmuntra våra medlemmar att rekrytera in nytt friskt blod till Malmöföreningen. Tanken är att du som medlem kommer belönas på olika sätt beroende på hur många nya människor du lyckas rekrytera till föreningen inom kampanjperioden som varar i tre månader. För varje rekryterad medlem får en poäng som du väljer att växla in emot tre olika typer av belöningar. I slutändan medverkar dessutom alla som rekryterat någon under perioden i en utlottning av ytterligare en mer exklusiv belöning. I korthet fungerar systemet på följande vis.

  – Kampanjperioden varar från den första mars till den 31 maj.
  – En värvad medlem ger 50 kronors kredit i kiosken i lokalen.
  – Tre värvade medlemmar ger dig inträde till påskträffen eller annan kommande träff.

  – Sex värvade medlemmar ger dig ett spel från vår föreningens varierande spelpott.
  – Du väljer själv hur du vill använda dina poäng.
  – För varje värvad medlem erhåller du dessutom en lott till junilotteriet.

För varje värvad medlem får du en lott. Den första juni kommer vi nämligen lotta ut ett lite mer exklusivt pris till en lycklig vinnare. Priset är än så länge okänt och obestämt. Detta för att det skall vara så aktuellt och därmed så fint som möjligt när lottningen hålls. Grundregeln är dock att desto fler medlemmar du värvat desto större chans har du att vinna i lotteriet i början av juni.

Börja leta medlemmar och lycka till!